High-Precision HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Machine for Notebook & Book Block Finishing
Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: HXCP
Certification: CE
Model Number: HX460BCRTM
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 set
Packaging Details: Stretch Film with Wooden Case
Delivery Time: 10 work days
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 100 sets/month
Get Best Price
Product Details
Highlight:
HX460BCRTM double head corner rounding machine
notebook corner rounding trimmer
book block finishing machine
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
100mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight:
220kg
Model:
HX460BCRTM
Warranty:
1 Year
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
100mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight:
220kg
Model:
HX460BCRTM
Warranty:
1 Year
Product Description
High-Precision HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Machine for Notebook & Book Block Finishing 0
HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Trimmer​
High-Precision HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Machine for Notebook & Book Block Finishing 1
Description
Machine Features
Machine Details
High-Precision HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Machine for Notebook & Book Block Finishing 3
Parameters
Voltage
220V
Key Selling Points
Easy to Operate
460mm
100mm
100mm
1300*730*1430mm(L*W*H)