Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: HXCP
Certification: CE
Model Number: HX460BCRTM
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 set
Packaging Details: Stretch Film with Wooden Case
Delivery Time: 10 work days
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 100 sets/month
Get Best Price
Product Details
Highlight:
hydraulic corner rounding trimmer machine
double head paper book block cutter
stable accuracy corner cutting machine
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
100mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight:
220kg
Model:
HX460BCRTM
Warranty:
1 Year
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
100mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight:
220kg
Model:
HX460BCRTM
Warranty:
1 Year
Product Description
HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Trimmer​
Description
Machine Features
Machine Details
Parameters
Voltage
220V
Key Selling Points
Easy to Operate
460mm
100mm
100mm
1300*730*1430mm(L*W*H)