Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: HXCP
Certification: CE
Model Number: HX420CSR
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 set
Packaging Details: Stretch Film with Wooden Case
Delivery Time: 15 work days
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 100 sets/month
Get Best Price
Product Details
Highlight:
HX420CSR automatic spine rounding machine
pneumatic hardcover case forming machine
adjustable temperature spine rounding equipment
Case Spine Width:
15-100mm
Casa Unfold Width:
175-790mm
Max Length Of Case Spine:
420mm
Power:
800W
Electricity Demand:
220v/3ph
Dimensions:
2500×1000×960mm(L×W×H)
Case Spine Width:
Casa Unfold Width:
Max Length Of Case Spine:
420mm
Power:
800W
Electricity Demand:
220v/3ph
Dimensions:
2500×1000×960mm(L×W×H)
Product Description
  • 420mm
  • 800W
  • 2500×1000×960mm(L×W×H)