Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: HXCP
Certification: CE
Model Number: HX460BCRTA
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1set
Packaging Details: Stretch Film with Wooden Case
Delivery Time: 20 work days
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 10 sets/month
Get Best Price
Product Details
Highlight:
automatic book block corner rounding machine
double head cardboard trimming machine
book trimming machine with warranty
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
80mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300×730×1430mm(L×W×H)
Weight:
300kg
Speed:
15 Times/min
Max. Book Block Width:
460mm
Min. Book Block Width:
100mm
Book Block Thickness:
80mm
Power:
1KW
Dimensions:
1300×730×1430mm(L×W×H)
Weight:
300kg
Product Description
HX460BCRTA Automatic Double Head Round Corner Cutting Machine
Description
Parameters
460mm
Min. Book Block Width 100mm
Book Block Thickness 80mm
Power 1kw
1300×730×1430mm(L×W×H)